O nás

Primárním impulsem k založení občanského sdružení Home 4 Pets byla osobní návštěva ve slovenských karanténních stanicích, potažmo záchrana akutně ohrožených slovenských štěňat.

 
Za tímto účelem jsme zřídili stále se rozšiřující síť domácích depozit, kde je těmto nechtěným, často týraným a tedy i těžko socializovatelným psům poskytována tolik potřebná kontaktní výchova a veterinární péče. 
 
Dalším krokem je pak hledání a ověřování vhodných osvojitelů, kteří projdou poradnou našeho psychologa a odborníka na etologii psů. Tato předadopční návštěva nám pomáhá vybrat pro konkrétního zájemce optimálního svěřence. S novou rodinou pak zůstáváme i nadále v kontaktu. 
 
Během posledních měsíců jsme si však uvědomili, že naše činnost je sice prospěšná, ale že nás souběžně zajímají koncepční řešení. Příval dalších a dalších nežádoucích vrhů nelze omezit sebeusilovnější prací, sebeširší sítí obětavých dobrovolníků. Daleko hlouběji nyní poznáváme problematiku nadměrné populace psů u nás i na Slovensku a rozhodli jsme se tedy co nejúčinněji podporovat aktivity preventivní, s širším účinkem pro budoucí zlepšení situace. 

 
Naše cíle:
  • poskytnutí azylu pro opuštěné psy (především pro těžko socializovatelná štěňata a týrané psy), v ojedinělých případech i asistenční psy, kteří dosáhli věku pro ukončení služby
  • začleňování psychicky handicapovaných zvířat do normálního života prostřednictvím vyhledání vhodného osvojitele
  • osvětová činnost, podpora projektů spojených s omezením nekoordinované reprodukce psů (plošné kastrace nechovných jedinců, omezení poptávky po psech bez PP z velkochovů, potažmo zvýšení poptávky po psech z útulků či dočasných domácích depozit)
  • maximální součinnost s ostatními organizacemi s obdobným zaměřením při prosazování legislativních změn a zvýšení ochrany práv zvířete před jakoukoliv formou týrání

 

Jak nám můžete pomoci? 

Číslo účtu: 670100 - 2203905220 / 6210 

Také hledáme další tzv. „dočasné domovy“ – tedy rodiny, které by byly ochotné ujmout se dovezeného psíka, naučit ho základním sociálním návykům a připravit ho na adopci do nového domova.

Hodí se nám také:

  • kvalitní granule pro štěňata, štěněcí mléko...
  • přepravky pro převozy všech velikostí
  • plínkové (inkontinenční podložky ze zdravotnických potřeb v libovolném množství a velikosti)
  • kvalitní gumové (omyvatelné) hračky
  • antiparazitické přípravky pro štěňata, příp. šampóny
  • fyzická pomoc snad ve všech profesích přímo do sídla nebo do jednotlivých domácích depozit

   

IČO: 22763449

Stanovy OS Home 4 Pets

Čísla účtů:

BEST FRIENDS

Transparentní účet:

706670778 / 2010

 

HOME 4 PETS:

265723765 / 0300

 

Kontakt

Pro získání podrobnějších informací o vybraném psíkovi / kočce prosím využijte tel. / e-mail přímo na útulek nebo organizaci, kde se zvíře aktuálně nachází. Všechny údaje najdete v textu příslušného inzerátu. Děkujeme.

 

Pro všeobecné dotazy, popř. zjištění možnosti převozu konkrétního zvířete ze Slovenska, prosím volejte:

+420 774 706 026
+420 774 653 354

nebo pište: 
info@home4pets.cz
adopce@home4pets.cz

 

TOPlist

Naši přátelé a partneři

Logo Staň se srdcařem

 

Obdivuhodný tým laskavých lidí, bez kterých by se mnoho čtyřnožců z nouze nedostalo

 

akr
Oficiální partner projektu BEST FRIENDS

 

Logo SUPER ZOO

 

Psí školka na pražských Vinohradech, kde Vám psíka nejen pohlídá, ale s výchovou či fyzioterapií pomůže naše zkušená kolegyně Denisa Salátková

 

Logo Ocasci.cz

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací