Situace u nás a na Slovensku

Psy bez domova čeká na Slovensku často velmi smutný osud. Podle slovenských zákonů může být pes, který je považovaný za nechtěného, ihned po odchytu utracen. Pokud se pes po odchytu dostane do tzv. karanténní stanice, hrozí mu také smrt. Mladí zdraví bezproblémoví psi a dokonce i březí feny se skutečně utrácejí a jediným kritériem je přitom délka jejich pobytu v daném zařízení.

Kolem některých karanténních stanic přitom vládne naprostá anarchie. Psi zde žijí v nehumánních podmínkách, v mrazu na studeném betonu bez odpovídající péče. Fenám se v takových podmínkách rodí štěňata, která umírají na infekční choroby typu parvoviróza. Svévolné utrácení psů je zde na denním pořádku, přičemž věk, zdravotní stav a povaha zvířete není relevantním parametrem. Dle vyhlášek jednotlivých měst se pohybuje v rozmezí 7 – 60 dnů po odchytu.

Situaci zhoršuje nezodpovědné chování majitelů, kteří odmítají kastraci a nechávají zvířata se nekontrolovatelně reprodukovat. Častým „domácím“ řešením je pak vyhození březí feny či čerstvě narozených štěňat mimo obec nebo rovnou usmrcení mláďat po porodu.  

 

Související odkazy: 

 

Slyším psí pláč ze Slovenska 

 

Reportáž na ČT1 - V čase 19.17.05

 

Pro změnu jeden příkladný přístup - Před tím než odejdeš...

 

Situace u nás - Ochrana zájmových zvířat a problematika útulků v ČR

 

Kastrace versus sterilizace - Řešení nejen pro Slovensko

 

Článek na iDNES.cz - Češi zachránili dalších osm slovenských psů, v Šamoríně by je utratili

Čísla účtů:

BEST FRIENDS

Transparentní účet:

706670778 / 2010

 

HOME 4 PETS:

265723765 / 0300

 

Kontakt

Pro získání podrobnějších informací o vybraném psíkovi / kočce prosím využijte tel. / e-mail přímo na útulek nebo organizaci, kde se zvíře aktuálně nachází. Všechny údaje najdete v textu příslušného inzerátu. Děkujeme.

 

Pro všeobecné dotazy, popř. zjištění možnosti převozu konkrétního zvířete ze Slovenska, prosím volejte:

+420 774 706 026
+420 774 653 354

nebo pište: 
info@home4pets.cz
adopce@home4pets.cz

 

TOPlist

Naši přátelé a partneři

Logo Staň se srdcařem

 

Obdivuhodný tým laskavých lidí, bez kterých by se mnoho čtyřnožců z nouze nedostalo

 

akr
Oficiální partner projektu BEST FRIENDS

 

Logo SUPER ZOO

 

Psí školka na pražských Vinohradech, kde Vám psíka nejen pohlídá, ale s výchovou či fyzioterapií pomůže naše zkušená kolegyně Denisa Salátková

 

Logo Ocasci.cz

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací