Bella

3.01.2019 15:56 |  Týrané a handicapované |  2.01.2019 |  1516x

Adopce možná prostřednictvím Home4PetsAdopce možná prostřednictvím Home4Pets

+ Zvětšit

Pohlaví

Fena

Věk

7 let

Plemeno

zlatý retrívr

Město, ve kterém se zvíře nachází

Nepomuk
Adopce není možná jinak než osobním vyzvednutím zvířete na místě!
  Je vhodná do domu se zahradou s přístupem dovnitř, nikoliv do kotce. Vycházky mimo prostor, který důvěrně zná, ji stresují, ale potřebuje si každý den alespoň chvíli zaaportovat. Nehodí se k dalším zvířatům, psům, fenám ani kočkám. Lépe by ji bylo v domácnosti bez malých dětí. Bella je kastrovaná, čipovaná, očkovaná a odčervená, OZ Trenčianské Labky garantuje doživotní proplácení veškerých nákladů s ní souvisejících (krevní odběry, léky na epilepsii, očkování, strava).  
Bella je autistka trpící epilepsií, není za žádných okolností agresivní k lidem. Jako každý retrívr miluje jídlo a lidskou společnost. Je zvědavá, všude vás doprovodí. Když je sama a nudí se, vytrhává si srst na tlapkách.
  7 let života o ní neměla většina lidí tušení a málokdo věděl, co prožívá na obyčejném dvoře v nějaké dědině. Její majitelka ji měla od štěňátka a dobře věděla, že Bella trpí epilepsií. Léky jí byly podávány, no stav se někdy zlepšil, někdy zhoršil – dostávala jen základ. Po smrti majitelky (říjen 2017) nastalo pro Bellu velmi těžké období, protože zůstala bez léků a ostatní rodina o ni už nejevila zájem. Postupně se dostavily časté a silné záchvaty, v zimě, v silných mrazech, po kterých Bella dlouho ležela na zemi, než se jí podařilo probrat. Byla dezorientovaná, nemohla se uklidnit, narážela do věcí, panikařila a snažila se dostat do domu za lidmi, které ale neobměkčila. Spíš naopak, její prosby byly vyhodnocené jako obtěžování a Belle hrozilo zastřelení…   Díky mladé slečně z rodiny se Bella dostala do inzerce OZ Trenčianské Labky a odtud do dočasné péče k Plzni, kde je od února 2018. Po příchodu byla v obrovském stresu, panikařila, budívala se s vrčením a nemohla se uklidnit, po každém záchvatu byla zase na začátku. Jednou to bylo lepší, jednou zase horší. Měla záchvaty-nekontrolovatelné, časté, méně časté, silné i slabší – v noci, přes den...     Za všechny ty měsíce v dočasné péči Bella absolvovala veškerá možná vyšetření včetně magnetické rezonance, diagnóza - idiopatická epilepsie - byla potvrzena. Bella od umístění do dočasky ušla velký kus cesty i po psychické stránce (díky pravidelnému každodennímu režimu) - když zjistí, že může člověku věřit, těší se z jeho přítomnosti, je zvědavá, všude za člověkem chodí, třeba i věšet prádlo. Bella je speciální retrívr, který si žije ve svém světě, je to autistka, která je ale s člověkem ráda, I když třeba jen spí. Je to pes, který si zaslouží svého člověka, svůj domov. Přes veškeré své zdravotní obtíže je schopná vyplnit základní povely, za kousek jídla snese modré z nebe.  

Kontakt

774609360
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Home4Pets
tel: +420 774 706 026
email: adopce@home4pets.cz

Výši adopčního poplatku, stejně jako podmínky osvojení, stanovuje INDIVIDUÁLNĚ zařízení / organizace, se kterou uzavíráte Adopční smlouvu. Obvykle se skládá z plné či částečné úhrady:

 nákladů vynaložených na veterinární ošetření (vakcinace, kastrace, speciální léčba apod.)

 ceny čipu, popř. mezinárodního pet-pasu

  adopčního poplatku vypláceného konkrétním zařízením (týká se zprostředkovaných adopcí)

 v případě převozu zvířete nákladů na PHM

  příspěvku, který touto formou věnujete příslušnému zařízení / organizaci na záchranu, ošetření a převoz dalších opuštěných zvířat

Podmínkou osvojení prostřednictvím H4P je podpis adopční smlouvy

Čísla účtů:

BEST FRIENDS

Transparentní účet:

706670778 / 2010

 

HOME 4 PETS:

265723765 / 0300

 

Kontakt

Pro získání podrobnějších informací o vybraném psíkovi / kočce prosím využijte tel. / e-mail přímo na útulek nebo organizaci, kde se zvíře aktuálně nachází. Všechny údaje najdete v textu příslušného inzerátu. Děkujeme.

 

Pro všeobecné dotazy, popř. zjištění možnosti převozu konkrétního zvířete ze Slovenska, prosím volejte:

+420 774 706 026
+420 774 653 354

nebo pište: 
info@home4pets.cz
adopce@home4pets.cz

 

TOPlist

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací