Máňuška s FeLV - ADOPTOVANÁ

27.04.2019 11:50 |  Našli domov |  18.02.2017 |  1196x

+ Zvětšit

Pohlaví

Kočka

Věk

cca 3 roky

Plemeno

kočka evropská

Město, ve kterém se zvíře nachází

Liberec
Adopce není možná jinak než osobním vyzvednutím zvířete na místě!
Máňa byla odebrána úřady, a po příjmu k nám jsme přišli na to, že je FeLV pozitivní. Neztrácíme naději, že by mohla najít mazlivá Máňuša domov u někoho, kdo již FeLV kočku má nebo naopak nemá žádnou. Je u nás také její FeLV pozitivní sestra Jessie.
Vděčná, mazlivá, přítulná, komunikativní
Máňa je mazlivá, přítulná tříbarevka. Spolu s dalšími zvířaty byla odebrána úřady, protože majitelé péči o ně nezvládali. Velice smutná chvíle přišla, když jsme zjistili, že Máňušce vyšel pozitivně test na FIV. FIV neboli syndrom získané ztráty imunity způsobuje virus proti kterému neexistuje vakcína a je neléčitelný. Máňa je momentálně klinicky zdravá, avšak je nositelkou viru. Tím je bohužel nebezpečná pro ostatní kočky a je nutné, aby od nich byla izolovaná. Virus není přenosný na člověka, ani na jiná zvířata. Kočky se mezi sebou nakazí pářením nebo např. kousnutím při rvačce. Více o onemocnění naleznete v tomto článku: http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/146 Stejný výsledek vyšel kočičce Jessie, která byla odebrána spolu s Máňou. Oba testy vyšly slabě, budou tedy po několika týnech opakovány, případně se nechají udělat laboratorní test PCR. Co dál? Útulky se k této problematice staví různě. Městské útulky většinou kočky pozitivní na FIV, FIP nebo FeLV utrácejí (pokud dělají testy). Stejně, jako jiné spolky jsme se rozhodli oběma holkám dát šanci. Zatím jsou v karanténě, obeslali jsme s prosbou útulky, které mají místnost s FIV pozitivními kočkami, zatím se pokusíme je umístit do dočasné péče bez koček a hledat jim domovy. Neděláme si iluze, že to bude snadné, na druhou stranu nezatracujeme možnost, že by se našel někdo, kdo by nechal Máňušku nebo obě holky dožít v bytě, bez jiných koček. * cca 2014 - odčervená - FIV pozitivní - kontakt@sancezviratum.cz Kdo by chtěl na Máňušku a Jessie přispět, může tak učinit na čú 2000725481/2010. Všem dárcům moc děkujeme!

Kontakt

608043922
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výši adopčního poplatku, stejně jako podmínky osvojení, stanovuje INDIVIDUÁLNĚ zařízení / organizace, se kterou uzavíráte Adopční smlouvu. Obvykle se skládá z plné či částečné úhrady:

 nákladů vynaložených na veterinární ošetření (vakcinace, kastrace, speciální léčba apod.)

 ceny čipu, popř. mezinárodního pet-pasu

  adopčního poplatku vypláceného konkrétním zařízením (týká se zprostředkovaných adopcí)

 v případě převozu zvířete nákladů na PHM

  příspěvku, který touto formou věnujete příslušnému zařízení / organizaci na záchranu, ošetření a převoz dalších opuštěných zvířat

Podmínkou osvojení prostřednictvím H4P je podpis adopční smlouvy

Čísla účtů:

BEST FRIENDS

Transparentní účet:

276136574 / 0300

 

HOME 4 PETS:

265723765 / 0300

 

Kontakt

Pro získání podrobnějších informací o vybraném psíkovi / kočce prosím využijte tel. / e-mail přímo na útulek nebo organizaci, kde se zvíře aktuálně nachází. Všechny údaje najdete v textu příslušného inzerátu. Děkujeme.

 

Pro všeobecné dotazy, popř. zjištění možnosti převozu konkrétního zvířete ze Slovenska, prosím volejte:

+420 774 706 026
+420 774 653 354

nebo pište: 
info@home4pets.cz
adopce@home4pets.cz

 

TOPlist

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací