Informace

  • Tamika
  • Avatar uživatele Tamika Autor tématu
10 roků 2 měsíců zpět #382 od Tamika
Informace vytvořil uživatel Tamika
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, kde jsou na Vašich stránkách informace o předání pejsků, nějaké stanovy? Např. za jakých okolností se pejsek předává, jak vypadá smlouva, co zajišťujete z veterinárního hlediska: vakcinace, kastrace, čip, jakou požadujete za toto všechno částku? To všechno jsou velmi důležité informace, které mi tu chybí. A jak je možné, že pokud si tu někdo zarezervuje pejska, vázne komunikace a pak mu napíšete, že pejsek je už adoptovaný? A vymlouváte se na třetí stranu? Pokud jste zprostředkovatelé, měli by jste mít toto zajištěné (navazuji na téma, na které jsem narazilo přímo ve Vaší diskusi). Nepůsobí to potom věrohodně. Děkuji za odpověď.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 2 měsíců zpět #383 od home4pets
Odpověděl home4pets pro téma Informace
Dobrý den,

Stanovy i Adopční smlouva jsou na webu k nahlédnutí (smlouvu najdete u každého inzerátu pod textem o Ad. poplatku).

Jinak na Vaši otázku se nedá odpovědět jednoznačně z jediného důvodu: naše činnost je trochu širší, tedy některé adopce (kdy zájemce kontaktuje přímo útulek / opatrovníka) neovlivníme vůbec, ani se o nich nedozvíme, u jiných pouze pomůžeme částečně. Pak jsou adopce na naši smlouvu (obvykle z SK), kdy vše domluvíme, ověříme, zajistíme převoz a psa předáváme hned tentýž den. A nakonec adopce zvířat, kteří se po různou dobu nacházejí u našich pěstounských rodin. Plus různé variace...

Vet. péče u našich pěstounů pokrývá aktuální potřeby dotyčných zvířat, jsou vždy odčervení, vakcinovaní, čipovaní, v příp. nemoci léčeni, socializováni, žijí v rodinném prostředí a připravují se na život v normální rodině... Kastrace provádíme v akutních případech (nakrytá fenka, zdravotní důvody...), u fenek zdravých dle finančních možností v konkrétním čase. Tento týden jde např. o 8 fenek. Pokud nekastrujeme sami před adopcí, máme - stejně jako většina obdobných organizací - kastraci fen jako jednu z nejdůežitějších podmínek Adopční smlouvy.

Ad rezervace - jak je patrné z inzerátů, velkou část z nich si vkládají útulky, karanténní stanice, dočasní opatrovníci a jejich dobrovolníci samostatně. Nabádáme je pochopitelně k promtní aktualizaci, ale dojde-li k adopci bez naší účasti, ne vždy se o tom dozvíme hned. Mají tam také dost velký fofr na to, aby si během sekundy sedli k PC a aktualizovali inzerci. Neboli - pokud se zájemce ozve nám, jako první ověřujeme aktuálnost nabídky a teprve pak domlouváme další kroky. Opravdu se nezřídka stane, že je dotyčný pes již adoptovaný - většina zájemců to bere v dobrém, tedy že zvířátku nový domov přejí a poohlédnou se po jiném. Zejména u štěňat se situace mění doslova z hodiny na hodinu a "vyjde" to až na třetí / čtvrtý pokus.

Je samozřejmě nemyslitelné, abychom měli všechny u nás inzerované psy "pod palcem" a primární je, aby zvířata odcházela domů co nejdříve i za cenu toho, že bude zájemce o pár set km dál zklamaný. Každý den se objevuje spousta nových čtyřnohých bezdomovců čekajících na druhou šanci a toho "svého pravého" / "svou pravou" nakonec každý najde.

Snad jsem odpověděla v rámci možností srozumitelně, resp. je z toho pochopitelné, jak je každý případ individuální a že zkrátka nelze zevšeobecňovat nebo vytvářet ceníky...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • BobiJoli
  • Avatar uživatele BobiJoli Autor tématu
10 roků 2 měsíců zpět #419 od BobiJoli
Odpověděl BobiJoli pro téma Informace
Dobrý den, chci se zeptat co se stalo s fenkou NO, nadpis zněl "sučka No v ohrozeni". Jednalo se o 1 letou fenečku NO, která byla bitá, týraná (na fotkách velmi zubožená plazící se po zemi) a zavíraná přibitým prknem v boudě a hrozilo ji utracení od "majitelů". Na Vaše stránky byla přidaná dne 22.9.2013. Chtěla jsem ji ukázat kolegovi a vnucovat mu ji, ale našel ji až vyhledávač a má kategorii "SMAZAT". Proč? Již byla zabita? Nelze takovéto chudáky brát do útulků či KS než se najde dočaska? Je nutné je nechávat v takových otřesných podmínkách? Velmi mě zajímá, co se s fenečkou stalo. Jsem soudná, vím, že nelze zachránit všechny pejsky, ale toto bylo otřesné.
Dovolím si ponechat zprávu paní Yvonně - mopsička Jolinka od Vás se má výborně, z 4,5 kilo má nyní 8 kilo, má jinou srst i povahu, za rok u nás se z plazícího se chudáčka bojícího se čehokoliv stala sebevědomá fenečka, která štěká, hlídá a ráda se se mnou rve. Je právoplatným členem rodiny, ona si myslí, že je vůdcem. Druhý pejsek zachráněný od množitele - fenečka Bobinka musí Jolince ustupovat, Jolinka je náš malý dravec, byť slepý, ale kdo neví, nepoznal by to, chodí mi nalepená na noze. Ještě jednou za ni děkuji.
Hezký den. Berenika

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 2 měsíců zpět #420 od home4pets
Odpověděl home4pets pro téma Informace
Bereniko, zdravím Vás a celou Vaši rodinu do Brna:-) A děkujeme za zprávy o Jolince i Bobince, kdo by to byl řekl, že se z Jolanky vyklube takový uzurpátor:-)))

Ohledně fenečky NO, na kterou se ptáte, jsem napsala dotaz Karolíně z útulku Skalica. Jak ale místní osazenstvo znám, udělají naprosté maximum, aby jí pomohli, existuje víc vysvětlení, proč inzerát ji není aktuální. Určitě dám vědět, až přijde odpověď. Zatím jí jen můžeme držet palce...

Zatím se mějte krásně:-) Y.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 2 měsíců zpět #424 od home4pets
Odpověděl home4pets pro téma Informace
Dobrý den Bereniko, zde odpověď ze Skalice:
"Ahoj, bohuzel fenku nam majiteľa nechcu dat. Musime to skusit cez veterinarnu spravu."
Neboli není možné ji momentálně nabízet k adopci. Věřte mi ale, že zrovna děvčata ze Skalice si nedají pokoj, dokud jí nepomůžou... Takže teď jim i fence jen držet palce:-)
Zatím přeji hezký den, jakmile se zadaří, bude fenka znovu v nabídce...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • BobiJoli
  • Avatar uživatele BobiJoli Autor tématu
10 roků 2 měsíců zpět #425 od BobiJoli
Odpověděl BobiJoli pro téma Informace
Dobrý den, velmi děkuji za vyčerpávající odpovědi. Ráda bych pomohla, ale ve slovenském právu se neorientuji, přesto něco zkusím nastudovat. Situace však požaduje řešení rychlé a rázné, co např. medializace? Předpokládám, že fenku nechtějí dát kvůli štěňatům, že je jejich kasičkou, no a co pohrozit majitelům nahlášením na finanční úřad ohledně zdanění příjmů, ono prodávat štěňata není tzv. ostatní příjem od daně osvobozený a nemá nahodilý charakter. Týrání zvířat je sice na Slovensku časté a běžné, ale v jejich trestním zákoně sice není jako trestný čin, ale v EU jsou povinni dodržovat její legislativu a tu tito "majitelé" přibíjením fenky dřevem do boudy určitě nedodržují. Zřejmě se musí majitelé právně zastrašit a potom fenku vydají...je otázkou kdy si pořídí další a budou ji týrat stejně odporným způsobem. Možná jsou zachránkyně zvířat ze Skalice moc slušné a hodné, trocha právního křiku a tvrdého jednání (nikoliv vyjednávání) by asi neškodila na takovéto lidské zrůdy je potřebná.
Hezký den. Berenika

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.353 sekund

Čísla účtů:

BEST FRIENDS

Transparentní účet:

706670778 / 2010

 

HOME 4 PETS:

265723765 / 0300

 

Kontakt

Pro získání podrobnějších informací o vybraném psíkovi / kočce prosím využijte tel. / e-mail přímo na útulek nebo organizaci, kde se zvíře aktuálně nachází. Všechny údaje najdete v textu příslušného inzerátu. Děkujeme.

 

Pro všeobecné dotazy, popř. zjištění možnosti převozu konkrétního zvířete ze Slovenska, prosím volejte:

+420 774 706 026
+420 774 653 354

nebo pište: 
info@home4pets.cz
adopce@home4pets.cz

 

TOPlist

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací