DĚKUJEME MNOHKRÁT VŠEM, KTEŘÍ SI PŘED POŘÍZENÍM SVÉHO VYSNĚNÉHO ČTYŘNOHÉHO KAMARÁDA TROCHU OVĚŘÍ SITUACI.   PROSÍM - PROHLÉDNĚTE SI ODKAZY V SEKCI "PROČ NEKUPOVAT PSA BEZ PAPÍRŮ" A NEPODPORUJTE MNOŽITELE. DĚKUJEME ZA PODPORU!

 

JSME ÚPLNĚ ZASKOČENI TAKOVOU VLNOU SYMPATIE A OCHOTY POMOCI - STRAŠNĚ MOC DĚKUJEME! NEJEN ZA PENÍZKY, ALE PŘEDEVŠÍM ZA ŠÍŘENÍ OSVĚTY.

 

JEDNA ČÁST ČINNOSTI JE HAŠENÍ AKTUÁLNÍ SITUACE, TEDY ZÁCHRANY ZEJMÉNA MIMINEK JIŽ NAROZENÝCH - SLOVENSKÝCH I ČESKÝCH. DLOUHODOBĚ ALE CHCEME CO NEJVÍCE PŘISPĚT K OMEZENÍ POPTÁVKY PO TZV. ČISTOKREVNÝCH PSECH ZA PÁR KAČEK - ALESPOŇ TÍM, ŽE UKÁŽEME, JAK STRAŠNÝ TENTO OBROVSKÝ NEZDANĚNÝ BYZNYS JE.
 
 

DOKUD TOTO BUDE FUNGOVAT, DOKUD LIDÉ BUDOU CHTÍT YORKA, BIŠONKA ČI JINÉ MÓDNÍ PLEMENO DOSLOVA "ZAPAKATEL" S ODŮVODNĚNÍM, ŽE ONI PŘECI PP NEPOTŘEBUJÍ, DOKUD ASPOŇ TI SLUŠNÍ NEBUDOU OCHOTNI SI PŘIPLATIT ZA JEDINCE Z OVĚŘENÉ CHOVATELSKÉ STANICE S PP NEBO ADOPTOVAT PSA OPUŠTĚNÉHO, DO TÉ DOBY BUDOU FUNGOVAT JEŠTĚ HORŠÍ KONCENTRÁKY, NEŽ JSOU NĚKTERÉ SLOVENSKÉ KARANTÉNNÍ STANICE - TZV. MNOŽÍRNY.


 

PROSÍM - PROHLÉDNĚTE SI ODKAZY NA TOTO TÉMA, PROSÍM, SNAŽTE SE KAŽDÉMU VE SVÉM OKOLÍ ROZMLUVIT TAKVOU KOUPI. VŽDYŤ OTCEM TAKOVÉHO "MAZLÍKA" MŮŽE BÝT NĚKDO JAKO OTÍK, MATKOU FENKA, KTERÁ OD SVÉHO NAROZENÍ ŽIJE V KLECI, NEUMÍ CHODIT, NATOŽ BĚHAT, PROTOŽE K TOMU NEMĚLA NIKDY ŠANCI, A JEN CO PŮL ROKU DOSLOVA "SNÁŠÍ" ŠTĚŇATA. VĚŘTE, ŽE JE TO ČASTO HORŠÍ, NEŽ KLECOVÝ CHOV DRŮBEŽE.

 

DĚKUJEME MNOHKRÁT VŠEM, KTEŘÍ SI PŘED POŘÍZENÍM TOHO SVÉHO VYSNĚNÉHO ČTYŘNOHÉHO KAMARÁDA TROCHU OVĚŘÍ SITUACI A NECHAJÍ SE VÉST SVÝM SRDCEM. DOKUD TOTIŽ BUDE POPTÁVKA, BUDE I NABÍDKA - TAKOVÝ JE ČLOVĚK A NAŠE ZÁKONY, RESP. JEJICH PRAKTICKÁ NEVYMATALNOST.

 

A PAK SE KOUKNĚTE NA TU PLEJÁDU PŘEKRÁSNÝCH NEOPAKOVATELNÝCH ORIGINÁLŮ V ÚTULCÍCH / KARANTÉNNÍCH STANICÍCH NEBO NA NAŠICH STRÁNKACH (KTERÉ SE TEPRVE ROZJÍŽDÍ, TAKŽE NABÍDKA BUDE DALEKO ŠIRŠÍ) NEBO VÁM VAŠEHO VYSNĚNÉHO NAJDEME KDEKOLIV V ČECHÁCH ČI NA SLOVENSKU, ANIŽ BYSTE SE MUSELI STARAT O TRANSPORT.

 

 

 

Typickým nepochopením toho, k čemu naše aktivita směřuje, je jeden z dnešních mailů:

 

Dobrý deň

 

Mám tu tohto psíka, našiel som Vás na internete. Chúdak zostal už len sám a nikto nejaví záujem. Cena je 35€, má 6 týždnov, 2x očkovanie + odčervenie. OTEC MAMA ČISTOKRVNÝ BÍGLI! 

 

VĎAKA!

 

Matúš Chrenko

 

 

 

NAŠE ODPOVĚĎ:

 

Dobrý den,

 

možná se navzájem špatně chápeme - my nevykupujeme psíky od chovatelů bez PP, naopak jsme rozhodnuti proti takovému jednání s maximálním nasazením bojovat. Snažíme se pomáhat těm, kteří jsou právě vinou nekontrolovatelného množení v ohrožení života - nechtění, vyhození, v lepších případech ve studených kotcích útulků nebo karanténních stanic.

 

Jestli tedy máte nechovnou fenu, na které si přivyděláváte "vyrobou" štěňat a tento psík už je jaksi neprodaný "zbytek", tak přes nás cesta nevede. Pokud šlo o neúmyslné nakrytí, jsme ochotni mu zprostředkovat adopci (psa nám předáte zdarma) a my Vám naopak přispějeme na kastraci Vaší fenky, aby k takovým "omylům" již nedocházelo. Souhlasíte?

 

A ještě jedna poznámka závěrem - jak může být psík v 6 týdnech poslední? Nevíte takovou základní věc, že štěně by mělo od mámy do nové rodiny odcházet nejdříve 49. den, tj. v osmém týdnu života? Do té dobu mateřskou péči nezbytně pořebuje.

 

S pozdravem,

 

Home 4 Pets – Yvona 

 

 

 

Pokračování naší korespondence s p. Chrenkem - snad ještě absurdnější, než ta první část, kde opravdu mohlo jít o nepochopení našich záměrů:

 

Uvodom, niesom chovateľ, ja som dostal šteniatko, ale nemožem ho mať, pretože psa už mám (otec toho šteniatka). Ja som šteniatka nikdy nechoval ani som nikdy nemal o to záujem. Moj PES (OTEC BÍGL) iba kryl fenky majiteľov, ktorý o to požiadali. 

 

 

 

NAŠE ODPOVĚĎ:

 

K jakékoliv reprodukci jsou vždy potřeba dva - samec a samice. V tomto případě jejich majitelé. A obě strany se na produkci štěňat podílejí stejnou měrou. Vaše zodpovědnost za osud štěňátek je úplně stejná, jako u majitele fenky. A to nemluvím o tom, že zmiňujete množné číslo - FENKY, čili jen těžko mohu odhadovat, kolik bez PP štěňat se i Vaším přičiněním narodilo. Nabídka platí s rozdílem, že bude kastrován Váš pes.

 

 

 

Poslední perla od p. Chrenka - na tu už jsem nenašla vhodnou odpověď - byla by evidentně zcela a naprosto zbytečná  

 

No to my je jasné že treba aj fenku aj psa. Šteniatka, ktoré sa doteraz narodili sú zdravé, niektoré už majú viac ako roka a sú krásne.


Napsat komentář

Přidat komentář jako host

0
  • Žádné komentáře

Čísla účtů:

BEST FRIENDS

Transparentní účet:

706670778 / 2010

 

HOME 4 PETS:

265723765 / 0300

 

Kontakt

Pro získání podrobnějších informací o vybraném psíkovi / kočce prosím využijte tel. / e-mail přímo na útulek nebo organizaci, kde se zvíře aktuálně nachází. Všechny údaje najdete v textu příslušného inzerátu. Děkujeme.

 

Pro všeobecné dotazy, popř. zjištění možnosti převozu konkrétního zvířete ze Slovenska, prosím volejte:

+420 774 706 026
+420 774 653 354

nebo pište: 
info@home4pets.cz
adopce@home4pets.cz

 

TOPlist

Naši přátelé a partneři

Logo Staň se srdcařem

 

Obdivuhodný tým laskavých lidí, bez kterých by se mnoho čtyřnožců z nouze nedostalo

 

akr
Oficiální partner projektu BEST FRIENDS

 

Logo SUPER ZOO

 

Psí školka na pražských Vinohradech, kde Vám psíka nejen pohlídá, ale s výchovou či fyzioterapií pomůže naše zkušená kolegyně Denisa Salátková

 

Logo Ocasci.cz

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací