Společně s veletrhem FOR PETS jsme pro Vás připravili tak trochu jinou umisťovací akci! Přečtěte si podrobnosti...

V Praze dne 23. 3. 2012

Vážení opatrovníci psích bezdomovců,

dovolte mi prosím seznámit Vás s akcí, kterou jsme pro Vás připravili společně s veletrhem FOR PETS (12. - 15. 4. 2012, PVA EXPO Praha v Letňanech). Je to tentokrát napoprvé trochu narychlo, přesto doufáme, že díky Vaší operativní a rychlé reakci se nám podaří akci úspěšně zrealizovat a umístit co nejvíc opuštěných psů do nových rodin.

Připravujeme co nejširší elektronickou prezentaci psů čekajících na adopci, kteří jsou v současné době v péči útulků, karanténních stanic, depozit, ale i u soukromých osob v tzv. dočasné péči – v Čechách i na Slovensku. Věříme, že takováto souhrnná přehledná nabídka osloví nejednoho člověka, který uvažuje o obohacení své domácnosti o psího kamaráda. A snad ho některý z nich okouzlí natolik, že bude uvažovat o adopci, místo aby standardně zabrousil na některý z inzertních portálů a zakoupil štěně bez PP.

Jak to bude probíhat? Pokud chcete svým svěřencům dopřát tuto mimořádnou šanci, pošlete nám prosím jejich přehled v jakémkoliv počtu, a to ve formě:

-      Hlavní fotka

-      Jméno

-      Pohlaví, věk, plemeno / potenc. křížení

-      Popis exteriéru, povahových vlastností, příběh – co je známo z minulosti, jak se projevuje ve Vaší péči, snášenlivost s ostatními zvířaty…

-      Zdravotní stav, případná kastrace

-      Kontaktní údaje na Vás

-      Fotogalerie – asi netřeba upozorňovat, jak důležité jsou právě fotky    

Prosíme však do této nabídky nezahrnovat jedince problematické, s nevyrovnanou povahou, vyžadující zvláštní zacházení či péči.

Všichni nabízení psi musí být kompletně očkování, zvířata ze Slovenska čipována (mezinárodní pet-pas) a minimálně 30 dní po vakcinaci vztekliny. U brány bude probíhat veterinární kontrola. Zvířata nevyhovující těmto podmínkám nebo vykazující známky zranění, nemoci či poruchy chování budou z celé akce vyloučena.

Jednotný adopční poplatek je stanoven:

-          pro psy z ČR: 600,-Kč

-          pro psy ze SR (s ohledem na cenu čipu): 900,-Kč

-          kastrované feny: 1.500,- Kč bez ohledu na zemi původu


V době před veletrhem Vás budou kontaktovat potenciální zájemci o adopci konkrétného psa. Na Vás tedy bude: průběžně být k zastižení na kontaktním čísle, trpělivě předávat pravdivé a podrobné informace, upozornit na všechna úskalí adopce psa a zodpovědnost, kterou s sebou nese. Pokud zájemce vyhodnotíte jako seriózního a spolehlivého, kterému psa svěříte bez obav, požádáte jej o zaslání kontaktních údajů, připravte pro něj adopční smlouvu a nám zašlete informaci, abychom vyznačili rezervaci, a to na adresu: home4pets@centrum.cz.

Každý zúčastněný inzerent bude mít během pořádání veletrhu FOR PETS, tj. 12. – 15. 4. 2012 vyhrazený čas pro předání svých svěřenců novým majitelům. Na našem stánku bude několik ohraničených míst, kde si budete moci se zájemcem ještě jednou popovídat, zodpovědět jeho dotazy, ověřit identitu, podepsat smlouvu, převzít adopční poplatek a psa mu předat.

Ti, kteří již povezou nějakého rezervovaného psa, s sebou mohou vzít další 4 psy s minimálně dvěma dobrovolníky. Psi budou opatřeni náhubky, obdrží označení „k adopci“ a po domluvenou dobu se mohou na vodítku s poučenými dobrovolníky pohybovat po areálu výstaviště nebo se zdržovat na stánku. Za jejich chování a bezpečnost zodpovídá zařízení, ze kterého pes pochází. Jelikož akce bude medializována, není vyloučeno, že se najde vhodný zájemce přímo na místě. 

Po ukončení této akce bude prezentace psů dále bez přerušení pokračovat na našich webových stránkách, bude i nadále mediálně podporována, takže Vaše úsilí určitě nevyjde naprázdno. Další veřejná místa předávání rezervovaných zvířat budou včas oznamována – počítá se s podobnými stánky v rámci národních a mezinárodních výstav psů po celé ČR pod patronátem ČMKU. V mezidobí pochopitelně mohou probíhat individuální adopce, kde můžeme event. pomoci s přiblížením.

Věřím, že Vám tato možnost dalšího zviditelnění a přiblížení nabídky volných psů potenciálním zájemcům bude připadat zajímavá a do budoucna rozvineme úspěšnou spolupráci ve prospěch vyprazdňování útulkových kotců.

Těšíme se na Vaši odpověď a prozatím přeji příjemný den,

Bc. Tereza Váchová

předsedkyně OS Home 4 Pets

Napsat komentář

Přidat komentář jako host

0
  • Žádné komentáře

Čísla účtů:

BEST FRIENDS

Transparentní účet:

706670778 / 2010

 

HOME 4 PETS:

265723765 / 0300

 

Kontakt

Pro získání podrobnějších informací o vybraném psíkovi / kočce prosím využijte tel. / e-mail přímo na útulek nebo organizaci, kde se zvíře aktuálně nachází. Všechny údaje najdete v textu příslušného inzerátu. Děkujeme.

 

Pro všeobecné dotazy, popř. zjištění možnosti převozu konkrétního zvířete ze Slovenska, prosím volejte:

+420 774 706 026
+420 774 653 354

nebo pište: 
info@home4pets.cz
adopce@home4pets.cz

 

TOPlist

Naši přátelé a partneři

Logo Staň se srdcařem

 

Obdivuhodný tým laskavých lidí, bez kterých by se mnoho čtyřnožců z nouze nedostalo

 

akr
Oficiální partner projektu BEST FRIENDS

 

Logo SUPER ZOO

 

Psí školka na pražských Vinohradech, kde Vám psíka nejen pohlídá, ale s výchovou či fyzioterapií pomůže naše zkušená kolegyně Denisa Salátková

 

Logo Ocasci.cz

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací